Fotowoltaika Konin

Jesteśmy profesjonalną firmą, która na zlecenie Klientów z Konina i okolicznych miejscowości zajmie się kompleksowym montażem paneli fotowoltaicznych. Już teraz możesz dowiedzieć się co zrobić, by czerpać energię ze Słońca i, jak możemy Ci pomóc oraz dlaczego warto nas wybrać. Dowiesz się także, jak uzyskać finansowanie z dotacji na fotowoltaikę i przeprowadzić montaż systemu razem z nami w taki sposób, by spełniał wszelkie normy i był dopasowany do wymagań programu Mój Prąd.

Dofinansowanie Mój Prąd na fotowoltaikę w Koninie

Tak jak w wielu miastach, tak i w Koninie mieszkańcy mają możliwość skorzystania z dotacji związanej z budową przydomowej minielektrowni. Stawianie na fotowoltaikę, czyli OZE (Odnawialne Źródła Energii) jest ważnym elementem strategii rozwoju naszego kraju, a każdy z nas może tylko na tym zyskać – mniejsze opłaty za prąd i możliwość skorzystania z ulg podatkowych. Wystarczy, że zainwestujesz w montaż instalacji fotowoltaicznej czerpiącej prąd ze Słońca.

Jak otrzymać pieniądze z programu Mój Prąd w Koninie?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leoJeśli mieszkasz na terenie Konina lub okolic, jedyne, co musisz zrobić, to zlecić naszej firmie opracowanie projektu i przygotowanie inwestycji, a panele fotowoltaiczne trafią na dach Twojego domu. Dzięki temu będziesz mógł ubiegać się o dofinansowanie. może ono wynieść nawet do 3000 złotych, o ile nie przekroczy 50% wszystkich poniesionych kosztów. Dotacje na fotowoltaikę wymagają załatwienia pewnych formalności, w których także Ci pomożemy. Skorzystaj z naszej pomocy – wystarczy, że zgłosisz się do naszych specjalistów od montażu paneli fotowoltaicznych, a oni wytłumaczą Ci, co zrobić dalej..

Panele Fotowoltaiczne w Koninie

Skorzystaj z rozwiązań solarnych, które pozwolą Ci płacić mniej za prąd. Ponieważ fotowoltaika to nasza specjalizacja, profesjonalnie zajmiemy się zaprojektowaniem instalacji. Zajmiemy się sprawnym montażem – działamy szybko i zawsze trzymamy się najwyższych standardów. Wszystkie projekty realizowane w gminie Konin opieramy na podstawie analizy indywidualnej sytuacji Klienta – m.in. sprawdzamy średnie zużycie prądu. Dzięki temu masz pewność, że montaż paneli fotowoltaicznych zostanie przeprowadzony szybko i sprawnie; podobnie jak i podłączenie nowej instalacji. Po kontakcie ze strony zleceniodawcy rozpoczynamy opracowanie projektu instalacji budynku.

Zalety fotowoltaiki

Możesz mieć pewność, że zamontowanie nowoczesnej fotowoltaiki przynosi wiele korzyści. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć:

  • niezależność energetyczną – gdy zabraknie prądu w sieci, dzięki instalacji fotowoltaicznej Ty nadal możesz cieszyć się dostępem do zasilania,
  • niższe rachunki za energię elektryczną – ceny prądu nieustannie rosną, stąd opłacalność wyboru instalacji generującej prąd ze Słońca,
  • szybki zwrot kosztów, także dzięki programowi Mój Prąd,
  • niższe koszty życia – obniżka opłat miesięcznych za energię elektryczną nawet do 90%,
    • nowoczesny, estetyczny, dopasowany do otoczenia wygląd instalacji, który nie szpeci budynku.

Fotowoltaikę możesz wykorzystać do zasilania pomp ciepła i grzania wody użytkowej

Czy wiesz, że nowoczesne panele słoneczne mogą zasilać pompy ciepła? Obecnie jest to najbardziej ekonomiczne i jednocześnie wyjątkowo przyjazne środowisku rozwiązanie w zakresie ogrzewania budynku! Zainstalowaną na dachu fotowoltaikę możesz również z powodzeniem wykorzystywać do podgrzewania wody użytkowej, np. poprzez zasilanie bojlera. Zajmując się montażem instalacji solarnej m.in. na zlecenie Klientów z Konina, dobierzemy poszczególne jej elementy tak, aby swoją wydajnością w pełni sprostała Twoim oczekiwaniom!

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że energię ze Słońca można wykorzystać do zasilania nawet całego budynku? Wbrew pozorom zasada działania fotowoltaiki jest stosunkowo prosta. Jej najważniejszym elementem są moduły fotowoltaiczne. Ich powierzchnia zbudowana jest z półprzewodnika, zwykle krzemu. Docierające do niego promieniowanie słoneczne uruchamia reakcję prowadzącą do pojawienia się energii elektrycznej.

Ponieważ jest to prąd stały, zanim trafi do gniazdka w domu, musi być przekształcony na zmienny. Za to odpowiedzialny jest specjalny falownik. Służy on także do zarządzania dystrybucją energii w budynku, a do tego monitoruje pracę instalacji, wyłączając się w momencie wykrycia awarii.

Fotowoltaika Konin - moc instalacji dopasujemy do Twoich potrzeb!

Najważniejszą korzyścią wynikającą z montażu instalacji fotowoltaicznej jest to, że w dużej mierze możesz uniezależnić się od swojego lokalnego dostawcy prądu. Mając nowoczesną fotowoltaikę, zapomnisz o uciążliwych awariach sieci, a dzięki niższym rachunkom koszty utrzymania domu znacząco spadną!

Korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia w branży, zawsze precyzyjnie dobieramy ilość paneli słonecznych do konkretnych potrzeb energetycznych. Dokładnie weryfikujemy również sam budynek. Odpowiednio wybieramy miejsce na montaż. Zawsze bierzemy pod uwagę m.in. możliwie najlepszy kąt nachylenia ogniw słonecznych, ich usytuowanie względem stron świata oraz ewentualne przeszkody mogące rzucać na nie cień. Dysponując wydajną fotowoltaiką, będziesz mógł z powodzeniem zasilać nią cały budynek. Dzięki obecnym przepisom ewentualne nadwyżki prądu możesz sprzedawać do sieci lub magazynować, aby dużą jego część za darmo odebrać w okresie zwiększonego zapotrzebowania, np. zimą.

Projektując i montując instalacje fotowoltaiczne m.in. w Koninie, zawsze korzystamy z urządzeń od najlepszych na rynku producentów. Panele objęte są długą gwarancją i zachowują wysoką sprawność działania nawet po wielu latach eksploatacji. Dzięki ich trwałości fotowoltaika szybko się zwróci, a później będzie już tylko na siebie zarabiać!

Montaż fotowoltaiki w Koninie jest możliwy bez pozwolenia budowlanego!

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, tzw. mikroinstalacje fotowoltaiczne są zwolnione z obowiązku uzyskiwania pozwolenia budowlanego. Dotyczy to wszystkich instalacji o mocy maksymalnej 50 kWp. Oznacza to, że inwestując w fotowoltaikę, możesz zapomnieć o uciążliwych formalnościach.

Co więcej, samo przyłączenie takiego systemu do sieci jest całkowicie darmowe. Obowiązkiem dostawcy energii jest zamontowanie w budynku tzw. licznika dwukierunkowego. Po jego stronie pozostają koszty związane zarówno z zakupem samego urządzenia, jak i jego zainstalowania.

Powinieneś również wiedzieć, że tzw. kolektory słoneczne oraz panele fotowoltaiczne, montowane w Koninie przez naszą firmę, to dwa różne urządzenia i często pojęcia te błędnie stosuje się zamiennie. Pierwsze z nich wykorzystuje wyłącznie ciepło energii ze Słońca, podgrzewając np. wodę użytkową.

Zleć montaż instalacji fotowoltaicznej w Koninie

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji odnośnie do programu Mój Prąd oraz dotyczących przebiegu całego procesu montażu instalacji fotowoltaicznych i związanych z nią kosztów. Pamiętaj, że gdy na budynku zostanie zamontowana fotowoltaika, gmina Konin będzie mogła zwrócić Ci nawet do 5000 złotych.