Instalacje fotowoltaiczne dla firm w Poznaniu

Choć podwyżki cen energii elektrycznej dotykają każde gospodarstwo domowe, to jednak najbardziej odczuwają je firmy. Wynikające z nich coraz wyższe koszty prowadzenia biznesu zachęcają do inwestowania w instalacje fotowoltaiczne. Problem ten dotyczy zarówno ogromnych zakładów produkcyjnych, jak i sklepów czy punktów usługowych, które też zużywają duże ilości prądu. Jesteś przedsiębiorcą i zastanawiasz się, czy warto założyć fotowoltaikę w firmie? W takim razie już teraz sprawdź najważniejsze zalety wynikające z inwestycji. Poznaj opinie specjalistów z Poznania, którzy od lat zajmują się montażem takich instalacji!

Wysokie rachunki za prąd mają wpływ na konkurencyjność firmy

Każdy biznes ma przynosić zyski, dlatego przedsiębiorcy muszą przerzucić koszty związane z wyższymi rachunkami za prąd na swoich klientów. To z kolei negatywnie odbija się na konkurencyjności, a ostatecznie przez wyższe ceny tracimy wszyscy, jako konsumenci. To pierwsza kwestia, która powinna skłonić Cię do zainwestowania w instalację fotowoltaiczną.

Instalacje fotowoltaiczne dla firm w Poznaniu

Nowoczesny, odpowiednio dobrany do konkretnych potrzeb system, pozwoli na obniżenie rachunków za energię. Zmniejszysz koszty prowadzenia biznesu, mając większe możliwości konkurowania ceną swoich usług lub produktów. Do tego Twoja firma stanie się bardziej niezależna – mniej podatna na ewentualne awarie sieci energetycznej.

Czy założyć fotowoltaikę w firmie? Poznaj najważniejsze korzyści!

Obniżenie kosztów prowadzenia biznesu to dopiero początek korzyści wynikających z montażu instalacji fotowoltaicznej. Ponieważ od lat zakładamy takie systemy dla firm z Poznania, doskonale wiemy, za co przedsiębiorcy cenią je najbardziej. Dzięki założeniu fotowoltaiki możesz m.in.:

  • przyczynić się do ochrony środowiska, korzystając z czystej, w pełni odnawialnej energii,

  • zyskać w oczach klientów i partnerów biznesowych jako firma proekologiczna,

  • zostać prosumentem i magazynować nadwyżki wyprodukowanego prądu, korzystając z nich w momencie zwiększonego zapotrzebowania (to efekt niedawnej nowelizacji ustawy o OZE, która objęła swym zasięgiem wielu przedsiębiorców),

  • odliczyć pełny VAT za instalację fotowoltaiczną – obecnie jej montaż zalicza się do kosztów uzyskania przychodu.

Jaki jest koszt montażu instalacji fotowoltaicznej?

Jeśli chcesz poznać dokładny koszt montażu instalacji fotowoltaicznej, najlepiej już teraz zgłoś się do naszej firmy Sunlightpro. Jest on zależny od wielu czynników. Zalicza się do nich m.in. rodzaj i ilość potrzebnych paneli słonecznych, usytuowanie budynku czy konstrukcję dachu. Pamiętaj, że fotowoltaika zmniejszy rachunki za prąd, co w dłuższej perspektywie czasu gwarantuje zwrot z inwestycji.

Chcesz założyć fotowoltaikę w firmie w Poznaniu? Skorzystaj z ulg i dotacji!

Niższe rachunki za prąd, większa konkurencyjność i budowanie pozytywnego wizerunku nadal Cię nie przekonują? Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy warto założyć fotowoltaikę w firmie to pamiętaj, że możesz starać się o dotację na tę inwestycję! W każdym zakątku kraju, a więc i w Poznaniu, prowadzone są Regionalne Programy Operacyjne dla przedsiębiorstw. Korzystając z nich, możesz obniżyć koszt montażu instalacji fotowoltaicznej.

Niektórzy przedsiębiorcy mogą również skorzystać z tzw. ulgi termomodernizacyjnej. Jest ona dedykowana wszystkim właścicielom budynków mieszkalnych decydujących się na założenie fotowoltaiki. Oznacza to, że skorzysta z niej także osoba prowadząca małą działalność gospodarczą, jeśli siedziba firmy znajduje się w domu. Wsparcie jest bardzo duże – można odliczyć od dochodu do 53 tysięcy złotych. To z pewnością przyspieszy zwrot z inwestycji.

Fotowoltaika – załóż instalację solarną i rozwijaj swój biznes!

Inwestycja w odnawialne źródło energii przynosi mnóstwo korzyści, a dzięki ulgom i dotacjom nie musi być kosztowna. Dzięki niej będziesz mógł rozwijać swój biznes, poprawiając jego wizerunek i zwiększając konkurencyjność. Jeśli prowadzisz działalność w Poznaniu i chcesz założyć instalację fotowoltaiczną, skontaktuj się z nami! Firma Sunlightpro przygotuje wycenę, zaprojektuje system i zajmie się jego montażem. Pomagamy również w uzyskaniu dotacji na fotowoltaikę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *