Fotowoltaika dla firm w Poznaniu i okolicy – czy to się opłaca?

Alternatywne źródła energii cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. To świetne rozwiązanie dla gospodarstw domowych, ale i przedsiębiorcy zauważają jego potencjał, który może mieć wpływ na rozwój biznesu. Ty także myślisz o takiej inwestycji i zastanawiasz się, czy instalacje fotowoltaiczne to dobry wybór dla firm z Poznania? Poznaj opinię specjalistów z SunLightPro. Dowiedz się, jakie korzyści przynosi fotowoltaika oraz dlaczego warto na nią postawić.

Instalacje fotowoltaiczne przynoszą firmom wiele korzyści ekonomicznych

Fotowoltaika dla firm w Poznaniu i okolicy – czy to się opłaca?

Ponieważ każdy przedsiębiorca szuka oszczędności, planując nową inwestycję, musi upewnić się, że przyniesie ona konkretne korzyści ekonomiczne. Pod tym kątem montaż instalacji fotowoltaicznej będzie dla firmy bardzo opłacalny. Pamiętaj, że fotowoltaika pozwala korzystać z całkowicie darmowej energii czerpanej wprost ze Słońca. Dzięki niej możesz liczyć m.in. na:

  • ograniczenie wpływu podwyżek cen prądu na budżet przedsiębiorstwa,

  • mniejsze ryzyko strat finansowych związanych z awarią sieci energetycznej – do czasu jej usunięcia możesz korzystać z energii elektrycznej wytworzonej przez instalację fotowoltaiczną,

  • odliczenie pełnego podatku VAT za montaż fotowoltaiki – jego stawka wynosi obecnie 23%,

  • zmniejszenie poboru prądu od zewnętrznego dostawcy, co przekłada się na niższe rachunki.

Montaż instalacji fotowoltaicznej to inwestycja na lata

Pamiętaj, że fotowoltaika dla firm z Poznania jest opłacalna również z racji stosunkowo szybkiego zwrotu z inwestycji. Oczywiście czas ten jest zależny m.in. od:

  • łącznej mocy zastosowanych paneli,

  • zapotrzebowania przedsiębiorstwa na energię elektryczną,

  • lokalizacji budynku i konkretnych warunków technicznych, przede wszystkim pod kątem kierunku montażu ogniw słonecznych.

Jak podkreślają nasi specjaliści, niektórzy przedsiębiorcy uzyskują zwrot z inwestycji już po 5 latach! Producenci nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych gwarantują pełną sprawność paneli nawet przez 25 lat. W tym czasie system jest bezobsługowy i zarabia na siebie już od pierwszego dnia po jego uruchomieniu.

Dzięki instalacji fotowoltaicznej poprawisz wizerunek firmy

Warto przy okazji wspomnieć o jeszcze jednej korzyści, którą doceni każda firma z Poznania decydująca się na fotowoltaikę. Jest nią lepszy wizerunek przedsiębiorstwa – działalność proekologiczna podnosi prestiż i renomę marki. To z kolei przełoży się na większe zainteresowanie ofertą, a więc wyższe zyski z prowadzenia biznesu. Oczywiście dzięki instalacji fotowoltaicznej przyczynisz się też do poprawy czystości powietrza!

Fotowoltaika dla firm z Poznania – jak przyspieszyć zwrot z inwestycji?

Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne, przeznaczone m.in. dla firm z Poznania, obniżają koszty prowadzenia biznesu, ułatwiając jego rozwój. Jednak warto przy okazji podkreślić, że decydując się na montaż fotowoltaiki, możesz skrócić okres zwrotu z inwestycji. Jest to efekt nowelizacji ustawy o OZE z 2019 roku oraz dotacji rządowych dedykowanych również przedsiębiorcom. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, możesz m.in.:

  • skorzystać z tzw. ulgi termomodernizacyjnej – jest dostępna dla przedsiębiorców prowadzących działalność z domu i pozwala jednorazowo odliczyć od dochodu do 53 tysięcy złotych,

  • zostać prosumentem i magazynować lub sprzedawać nadmiar wyprodukowanej energii elektrycznej – warunkiem w przypadku przedsiębiorstw jest posiadanie instalacji o mocy do 50 kWp,

  • starać się o dotację lub preferencyjny kredyt dla inwestycji w ramach programu „Energia Plus” – wymogiem dla firm, np. z Poznania, jest to, aby fotowoltaika produkowała rocznie minimum 2 GWh energii.

Zleć montaż instalacji fotowoltaicznej specjalistom z Poznania

Rosnące ceny energii elektrycznej, ulgi podatkowe, dotacje i poprawa wizerunku biznesu. To najważniejsze korzyści, które powinny Cię zachęcić do fotowoltaiki. Gdy zdecydujesz się na taką inwestycję, jej realizację najlepiej zostaw w rękach profesjonalistów. Jeśli prowadzisz biznes na terenie Wielkopolski, już teraz zgłoś się do SunLightPro. Montujemy wysokiej jakości instalacje fotowoltaiczne dla firm z Poznania i okolic. Mamy wieloletnie doświadczenie, proponujemy nowoczesne urządzenia i gwarantujemy konkurencyjne ceny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *