Jak wygląda montaż paneli fotowoltaicznych w Poznaniu i okolicy?

Choć korzystasz z energooszczędnego oświetlenia oraz urządzeń AGD i RTV, to z każdym rokiem Twoje rachunki za prąd rosną? Czy wiesz, że w stosunkowo prosty sposób możesz je obniżyć nawet o 90% i do tego przyczynić się do ochrony środowiska? Postaw na nowoczesne ogniwa słoneczne! Jeśli mieszkasz w Poznaniu, montaż paneli fotowoltaicznych możesz zostawić w rękach specjalistów z naszej firmy – SunLightPro. Sprawdź już teraz, jak wygląda taka usługa oraz dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę!

Dlaczego warto zamontować instalację fotowoltaiczną?

Jest wiele powodów, które powinny Cię zachęcić do tego, aby zlecić naszej firmie, działającej m.in. w Poznaniu, montaż paneli słonecznych na dachu domu. Niewątpliwie najważniejszym z nich jest znaczące obniżenie rachunków za prąd. Instalacja fotowoltaiczna produkuje go bezpośrednio ze Słońca, czyli z energii darmowej oraz odnawialnej. Wykorzystasz ją do zasilania całego budynku, w tym nawet ładowania akumulatorów samochodu elektrycznego.

Jednak korzyści z inwestycji w fotowoltaikę jest znacznie więcej, a do najważniejszych należy zaliczyć:

  • ochronę przyrody – produkcja energii ze Słońca nie obciąża środowiska,

  • możliwość skorzystania ze specjalnych dotacji na montaż instalacji fotowoltaicznych w Poznaniu,

  • praktycznie całkowite uniezależnienie się od dostawcy energii elektrycznej,

  • możliwość bycia prosumentem i magazynowania prądu, który wykorzystasz np. zimą w okresie obniżonej wydajności paneli słonecznych – dzięki nowelizacji ustawy o OZE rozwiązanie to dostępne jest również dla niektórych przedsiębiorców.

Dotacje i ulgi podatkowe związane z montażem paneli fotowoltaicznych

Dzięki specjalnej dotacji rządowej „Mój Prąd” możesz otrzymać nawet 5 tysięcy złotych na instalację fotowoltaiczną. Obejmuje ona mieszkańców całego kraju, w tym województwa wielkopolskiego, którzy zdecydują się na montaż systemu. Fotowoltaika musi mieć moc od 2 do 10 kWp, a pomoc finansowa jest bezzwrotna.

Oprócz tego zgodnie z nowymi przepisami, właściciele domów jednorodzinnych mają prawo do skorzystania z tzw. ulgi termomodernizacyjnej. Podatnik może odliczyć od dochodu nawet do 53 000 zł.

Obie te korzyści finansowe sprawiają, że zwrot z inwestycji w panele słoneczne jest dużo szybszy.

Jak wygląda montaż instalacji fotowoltaicznej w Poznaniu?

Zdecydowałeś się już na inwestycję w fotowoltaikę? Jeśli mieszkasz w województwie wielkopolskim, np. na terenie Poznania, wykonanie całego systemu możesz zlecić naszej firmie – SunLightPro. Działamy kompleksowo, dlatego oferujemy:

  • wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej, która będzie dostosowana m.in. do zapotrzebowania na energię elektryczną oraz warunków technicznych budynku,

  • przygotowanie pełnego kosztorysu inwestycji,

  • pomoc w uzyskaniu środków z dotacji rządowej oraz w załatwieniu formalności z aktualnym dostawcą energii elektrycznej,

  • sprzedaż wysokiej jakości paneli słonecznych oraz wszystkich urządzeń i akcesoriów niezbędnych do wykonania systemu,

  • profesjonalny i sprawny montaż wraz z uruchomieniem.

Ponieważ zatrudniamy zespół doświadczonych instalatorów, zamontowanie instalacji na dachu zwykle trwa do 3 dni. Stosujemy nowoczesne technologie, które gwarantują wysoką wydajność oraz niezawodność działania fotowoltaiki. Oprócz tego tak planujemy prace instalacyjne, aby ograniczyć ingerencję w konstrukcję dachu i całego budynku.

Zainwestuj w fotowoltaikę, zadbaj o środowisko i korzystaj z darmowego prądu!

Jak widzisz, inwestycja w fotowoltaikę przynosi wiele korzyści, a do tego, dzięki ulgom podatkowym i dotacjom, może się szybko zwrócić. Jeśli zdecydowałeś się na zakup paneli słonecznych i mieszkasz w Poznaniu lub okolicach, zleć naszej firmie ich montaż. Sprzedajemy nowoczesne instalacje fotowoltaiczne i gwarantujemy sprawną realizację usług instalatorskich. Dzięki współpracy z SunLightPro będziesz mógł każdego miesiąca oszczędzać na rachunkach za energię elektryczną. Zgłoś się do nas już dziś, przygotujemy niezobowiązującą wycenę inwestycji i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *